انتخاب یک کشور برای ادامه تحصیل همواره یکی از دغدغه های متقاضیان تحصیل در خارج از کشور می باشد. اگر چه برخی از کشورها مانند آمریکا و انگلیس مقاصد سنتی برای ادامه تحصیل به شمار می آیند اما طی چند سال گذشته کشور کانادا با استقبال زیادی از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور مواجه شده است زیرا کشوری با نظام آموزشی دو زبانه انگلیسی و فرانسوی در کنار بهره مندی از بالاترین استانداردهای آموزشی و تحقیقاتی روز دنیا به یکی از ۵ مقصد برتر برای دریافت ویزای تحصیلی تبدیل شده است.

ویزای تحصیلی کانادا به عنوان یکی از انواع ویزای موقت کانادا نوعی مجوز موقت برای زندگی و تحصیل در کشور کانادا محسوب می شود. مهمترین شرط دریافت ویزای تحصیلی کانادا، داشتن پذیرش تحصیلی از مدرسه، کالج، دانشگاه و یا یک موسسه آموزش عالی در کشور کانادا می باشد به عبارتی پس از دریافت نامه پذیرش یا اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ‌های کانادا و یا یکی از مدارس این کشور، فرد می تواند برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام نماید.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا با احتساب زمان مورد نیاز جهت انگشت نگاری برای متقاضیان ایرانی حدود ۳ ماه خواهد بود. البته این زمان مشروط به آن است که کلیه مدارک متقاضی همچون نامه پذیرش تحصیلی وی آماده بوده و نیاز به بازگشت پرونده و تکمیل آن نباشد. هر اندازه در تکمیل مدارک و رعایت ضوابط لازم برای درخواست ویزای تحصیلی دقت شود طبعا هم مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کوتاه تر خواهد بود و هم شانس موفقیت افزایش خواهد یافت. پس از موافقت اداره مهاجرت کانادا با درخواست متقاضی، ویزای تحصیلی برای وی صادر می‌شود و مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا بسته به مقطع و رشته تحصیلی متقاضی متفاوت بوده و معمولا تا زمان پایان دوره تحصیلی اعتبار خواهد داشت. البته امکان تمدید اعتبار ویزای تحصیلی کانادا و یا تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار با در نظر گرفتن شرایطی خاص نیز وجود دارد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

 • اسکن صفحه اول جدیدترین پاسپورت (به علاوه صفحاتی که مهر ویزا خورده ‌است) جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • اسکن اصل شناسنامه به همراه ترجمه جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • اسکن اصل شناسنامه به همراه ترجمه برای همراهان و قباله ازدواج در صورت تاهل برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا  نامه پذیرش تحصیلی از یکی از مراکز معتبر آموزشی در کشور کانادا و دانشگاه های کانادا لازم می باشد.
 • برنامه تحصیلی فرد متقاضی تحصیل در کانادا
 • فرم های تکمیل‌ شده درخواست اخذ ویزای تحصیلی کانادا (فرم ویزای تحصیلی، فرم اطلاعات خانوادگی و فرم schedule 1)
 • نامه تمکن مالی ۶ ماه اخیر جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • سند و مدارک مربوط به دارایی ‌های شخصی جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • نامه سابقه و بیمه کاری جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • فیش واریزی تحصیلی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا
, ,
نوشتهٔ بعدی
کارشناسی ارشد در کانادا
نوشتهٔ پیشین
تحصیل در کانادا

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست