بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه بلافاصله درخواست خوابگاه دانشجویی بدهید تا در لیست انتظار قرار بگیرید. برای این منظور کافیست تا نام شهری که دانشگاه شما در آن واقع شده است را به اضافــه واژه Studentenwerk سرچ کنید. در سایت روی قسمت کلیک کنید تا خوابگاه های مختلف به شما نمایش داده شود و بتوانید برای رزرو درخواست دهید.

اگر نتوانستیم خوابگاه دانشجویی بگیریم باید چه کار کنیم؟

وبسایت های زیادی برای این منظور وجـود دارند که مهمتریـن آنهـا سایـت Wg-gesucht.de هست. میتوانید در این سایت جستجو کنید و با مکاتبه درخواست خانه کنید. معمولا از ایران موفق به اخذ قرارداد نمیشوید و برای این روش بهتر است که حضورا مراجعه کنید.

نکات و اصطلاحاتی که در آگهی اجاره خانه در آلمان باید به آن دقت داشته باشید

اصطلاح WG: مخفف Wohngemeinschaft هست. در این خانه ها که رایج ترین شیوه سکونت دانشجویی است، فرد خانه خودش را با یک یا چند نفر شریک میشود. به این صورت که هر کس اتاق خودش را دارد ولی قسمت هایی مثل آشپزخانه، حمام، دستشویی یا اتاق نشیمن مورد استفاده همه قرار میگیرد. مثلا در آگهی اگر نوشته بود Wg 3er این یعنی 3 نفر در آن خانه زندگی میکنند.

Einzelzimmer appartement:اتاق هایی هستند که دستشویی و آشپزخانه در فضای آپارتمان تعبیه شده است و با هیچکس مشترک نیست. یعنی شما همخانه ندارید و معمولا بابت این موضوع باید اجاره بیشتری بدهید. اگر میخواهید حتما همچین خانه ای داشته باشید باید در فرم خوابگاه‌های دانشگاه مشخص کنید.

اجاره سرد یا Kaltmiete: اجاره سرد یعنی اجاره خانه، بدون در نظر گرفتن هزینه های جانبی. یعنی هزینه هایی مثل آب و برق و اینترنت و … به اجاره خانه اضافه میشود.

اجاره گرم یا Warmmiete: یعنی تمام اجاره ای که ماهیانه باید پرداخت کنید. (شامل آب و برق و …) ️

اصطلاح Kaution: پول پیش خانه که معمولا بین 1 تا 2 برابر اجاره یک ماه خونه است. اگر خانه دچار خسارت شود از پول پیش کسر میگردد.

نکات مهم برای اجاره

  1. توجه کنید که خانه مبله است یا خیر. خانه های غیر مبله در آلمان، وسایل آشپزخانه هم ندارند و باید تهیه کنید.
  2. به این مساله توجه کنید که اینترنت دارد یا خیر. در صورت نداشتن اینترنت ماهیانه 20 تا 35 یورو باید برای این موضوع هزینه کنید.
  3. موقعیت خانه را تا دانشگاه، سوپرمارکت، ایستگاه اتوبوس یا قطار و … بسنجید.

سایت های اجاره خانه در آلمان

در این قسمت قصد داریم تا بهترین سایت های خانه یابی در آلمان را به شما معرفی کنیم. شما با استفاده از این سایت ها میتوانید برای پیداکردن خانه دلخواه خود در آلمان استفاده کنید.

خیلی از این سایت ها اپ مخصوص به خود را نیز دارند که به شما جهت اجاره خانه در آلمان کمک خواهند کرد. افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند حتما به این سایت ها سر بزنند.

 

www.easywg.de

www.athome.de

www.kalaydo.de

www.nestoria.de

www.immonet.de

www.immowelt.de

www.meinestadt.de

www.wg-gesucht.de

www.meinestadt.de

www.my-next-home.de

www.grandcityproperty.de

www.wohnungsboerse.net

www.wohnungsmarkt24.de

www.immobilienscout24.de

www.studenten-wohnung.de

ارزیابی شرایط شما

برای ارزیابی شرایطتان برای مهاجرت به آلمان اینجا کلیک کیند.

برای رزرو وقت مشاوره و صحبت با کارشناس آلمان اینجا کلیک کنید.

, ,

همین حالا اقدام کنید

جهت ارزیابی شرایط مهاجرت و یا رزرو وقت مشاوره

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست