مفاد آزمون سلپیپ برگرفته از موقعیت های روزمره زندگی کانادایی مانند:

  • ارتباط با همکاران در فضای شغلی و گوش دادن به اخبار
  • درک و پاسخ به متون مختلف

میباشند.

بطور کلی آزمون سلپیپ با دو قالب اصلی برگزار میشود:

  1. سلپیپ جنرال Celpip general  : در سلپیپ جنرال هر 4 مهارت شنیدار، درک مطلب، نگارش و گفتار مورد ارزیابی قرار میگیرد.
  2. سلپیپ جنرال ال اس Celpip general ls: در قالب جنرال ال اس تنها مهارتهای شنیداری و گفتاری مورد ارزیابی قرار میگیرند.

هزینه آزمون سلپیپ

هزینه های شرکت در این آزمون در سال 2017 برای سلپیپ جنرال 318 دلار کانادا و برای سلپیپ ال اس 185 دلار کانادا میباشند که به مراتب از آزمونهای دیگر زبان انگلیسی مورد تائید اداره مهاجرت کانادا مقرون به صرفه تر میباشند.

شرکت کنندگان در این آزمون، در قسمت امتحان شنیداری تنها لهجه سلیس و روان کانادایی را خواهند شنید که این امر سهولت ویژه ای را نسبت به آزمونهای دیگر ایجاد میکند. به منظور آشنایی بیشتر شرکت کنندگان و ارتقاع سطح آمادگی ایشان،  منابع تخصصی امتحانی در اختیار داوطلبان قرار میگیرد.
در هنگام نگارش بخش نوشتار دیکته های بریتانیایی و امریکایی مورد قبول خواهند بود.
ممتحن های بی طرف: رایانه، برگزار کننده تمامی مراحل و مصحح آزمون سلپیپ میباشد. این امر باعث ایجاد امنیت و حفظ تمرکز متقاضی در مقابل اعمال نظرات و سلایق شخصی خواهد شد.

متقاضیان میتوانند از طریق وبسایت رسمی سلپیپ بصورت رایگان به نمونه آزمون سلپیپ دسترسی یابند. برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

بخش های مختلف آزمون سلپیپ:

بخش شنیدار:

این بخش حدود 50 دقیقه بطول می انجامد و به قسمتهای متنوعی تقسیم میشود. پس از شنیدن دستورالعملها و مفاد آزمون در هر بخش، برای پاسخگویی به سوالات زمان کافی در اختیار متقاضی قرار داده خواهد شد.
متونی که برای متقاضی پخش میشوند برگرفته از موقعیتهای روزمره میباشند.
ممکن است در این بخش از متقاضی خواسته شود تا به تماشای یک ویدیوی چند دقیقه ای نشسته و یک بحث را میان چند نفربشنود و به سولات متعاقب آن پاسخ دهد.

بخش درک مطلب:

در این بخش 55 دقیقه ای متون متنوعی در اختیار متقاضی قرار میگیرد. مجاورت متون با سوالات ارائه شده باعث تسهیل در امر تطبیق خواهد شد.  متون مورد بحث میتوانند دربرگیرنده مطالبی همچون ایمیل، تحقیق و دستورالعمل باشند.

بخش نوشتار:

این بخش به دو قسمت تقسیم میشود. در قسمت اول از متقاضی درخواست میشود تا یک ایمیل 150 تا 200 کلمه ای پیرامون موضوع ارائه شده تایپ کند. (خبری از ایرادات ناعادلانه از دستخط شما نخواهد بود). سامانه طراحی شده مجهز به شمارشگر کلمه نیز میباشد.
در قسمت دوم یک ایده در اختیار متقاضی قرار داده میشود و از او خواسته میشود تا یک مقاله 150 تا 200 کلمه ای پیرامون آن تایپ کند.

بخش گفتار:

این بخش 20 دقیقه ای از طریق بهره گیری متقاضی از یک هدست و میکروفون برگزار میشود. متقاضی پس از شنیدن مطلب مورد بحث زمانی را برای آماده سازی در اختیار خواهد داشت. در ضمن برای آشنایی متقاضی با فرایند امتحان یک سوال آزمایشی نیز از او پرسیده میشود. مفاد این بخش نیز متنوع و شامل بخشهایی مانند شرح تصاویر، ارائه نظرات و راهکارها خواهد بود.

ارزیابی شرایط شما

چنانچه قصد مهاجرت به کانادا را دارید میتوانید با رزرو وقت مشاوره برای این امر اقدام کنید.

برای ارزیابی شرایطتان برای مهاجرت به کانادا اینجا کلیک کنید.

برای رزرو وقت مشاوره و صحبت با کارشناس کانادا اینجا کلیک کنید.

, ,

همین حالا اقدام کنید

جهت ارزیابی شرایط مهاجرت و یا رزرو وقت مشاوره

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست