در این نوشته به بررسی 10 شغل برتر در کانادا پرداخته خواهد شد. در حالی که معیار بسیاری از افراد برای انتخاب شغل درآمد است، باید توجه داشت این یکی از مواردی است که در انتخاب شغل باید به آن توجه داشته باشید. مواردی مثل امنیت شغلی، پیشرفت، تعداد فرصت های شغلی و … باید در انتخاب شما نقش داشته باشد. ما بر اساس این پارامترهای مختلف 10 بهترین شغل موجود در کانادا را برای شما ذکر می کنیم. جالب است بدانید در این لیست مشاغلی وجود دارد که شاید برای ما کمی نامانوس باشد.

1. مدیر جنگلداری

حقوق متوسط ​​ 104،000 دلار در سال

مدیران جنگلها مسئولیت نظارت بر عملیات روزمره را در مورد مدیریت و استفاده از منابع طبیعی در کانادا بر عهده دارند. وظایف اصلی این مدیران بازرسی از عملیات زمینی ، تخصیص منابع و حفظ پرسنل و تجهیزات مورد نیاز در منطقه است.

تحصیلات موردنیاز این شغل، کارشناسی (یا کارشناسی ارشد و دکتری) در رشته های مهندسی ، زمین شناسی ، مهندسی نفت یا علوم زمین است.

2. مهندس نفت یا مهندس شیمی

حقوق متوسط ​​ 105،000 دلار در سال

کار اصلی یک مهندس نفت و شیمی انجام تحقیقات در مورد ذخایر نفت و گاز است. مهندسان این رشته ها طراحی های لازم برای محل و روش استخراج نفت و سایر مواد ارائه می دهند.

3. کارشناس نیروگاه های برق- آبی

متوسط ​​حقوق: 62000 دلار در سال

کانادا به پیشرفت در زمینه های برق آبی و منابع جایگزین انرژی شناخته شده است. به دلیل این که این حوزه هر روز با سرعت بیشتری توسعه پیدا می کند، کارشناسان نیروگاه های برق- آبی فرصت های زیادی برای کار دارند. رشته های محیط زیستی هم به همین دلایل از فرصت های شغلی خوبی برخوردار می شوند.

4. برنامه ریز شهری (Urban Planner)

حقوق متوسط 86000 دلار در سال

برنامه ریزان شهری مسئول برنامه ریزی برنامه های مختلف توسعه اراضی برای توسعه دهندگان املاک و مستغلات خصوصی، شرکت ها یا دولت ها هستند. آنها به طور هماهنگ با مقامات منطقه ای، کارشناسان اجتماعی و حقوقدانان همکاری می کنند تا برنامه های جدید برای استفاده از اراضی را تهیه کنند.

کارشناسی (یا کارشناسی ارشد و دکتری) در برنامه ریزی شهری یا جغرافیا، اقتصاد، علوم سیاسی، مهندسی یا مطالعات زیست محیطی.

5. خلبانان

حقوق متوسط 80،000 دلار در سال

خلبان ها می توانند کارهای بیشتری نسبت به انجام پروازهای یک شرکت هواپیمایی انجام بدهند. شما می توانید یک هواپیمای کوچک خریداری کنید و کارهای دیگری مانند بررسی هوایی، سم پاشی محصول و… انجام دهید. همچنین می توانید مهندس پرواز شوید و در زمینه بازرسی، عیب یابی یا نگهداری هواپیما کار کنید. خلبانان لازم است ابتدا مجوز پرواز دریافت کنند.

کارشناسی مهندسی هوا و فضا ، گواهی از یک آکادمی پرواز و مدارک مشابه.

6. مدیر بازاریابی

حقوق متوسط حدود 85000 دلار در سال

بازاریابی برای هر شرکتی ضروری است و افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند همیشه فرصت های شغلی زیادی دارند اما این شغل ممکن است رقابتی باشد. با پیشرفت بیشتر در تکنولوژی و رسانه، بازاریابی اکنون پیچیده تر شده و نیاز به تخصص بیشتری دارد.

مدرک کارشناسی در بازاریابی (در ایران مدیریت بازرگانی)، ارتباطات یا روابط عمومی

7. متخصصان بهداشت روان و خدمات اجتماعی

متوسط ​​حقوق 46000 دلار در سال

با توجه به توجه روزافزون جامعه به اهمیت سلامت روان، فرصت های زیادی برای فارغ التحصیلان و کارشناسان این رشته فراهم می شود. بیشتر فرصت های شغلی این حوزه در کانادا دولتی است.

مدرک کارشناسی روانشناسی، روانپزشکی یا علوم اجتماعی.

8. مدیر توسعه اقتصادی

حقوق متوسط ​​105،000 دلار در سال

مسئولیت ارتقاء پیشرفت های صنعتی در مناطق روستایی و شهری، شامل برنامه ریزی، تحلیل و اجرای سیاست های مختلف اقتصادی برعهده ی این مدیران است. همچنین تحقیقات در مورد تأثیر سیاست های دولت بر روی موضوعات مختلف اقتصادی از جمله بازار کار ، مالیات ، مشاغل و غیره هم توسط فعالان این حوزه صورت می گیرد.

مدرک کارشناسی در تجارت، اقتصاد، مدیریت و حوزه های مشابه

9. داروساز

حقوق متوسط ​​ 100،000 دلار در سال

احتمال خیلی زیاد با این رشته آشنایی دارید و باید بدانید که در حال حاضر یکی از پایدارترین مشاغل موجود در کانادا برای داروسازان است.

مدرک کارشناسی در رشته داروسازی به همراه دوره کارآموزی برای مدت زمان تعیین شده.

10. مدیر مالی

حقوق متوسط 97،000 دلار در سال

مسئولیت یک مدیر مالی این است که شرکتها را در زمینه توسعه و گسترش راهنمایی کند. “شرکت” میتواند یک شرکت املاک و مستغلات یا یک نرم افزار باشد. آنها پس از مطالعه و تحقیق و بررسی، استراتژی هایی را تدوین می کنند تا به پیشرفت و بقاء شرکت کمک کنند. بازار.

مدرک کارشناسی در امور مالی، اقتصاد یا مدیریت بازرگانی و..

 

اگر در یکی از مشاغلی که توضیح داده شد، فعالیت دارید و یا در رشته های مربوطه تحصیل می کنید و یا قصد دارید در آینده یکی از این رشته ها را برای تحصیل انتخاب کنید، باید امیدوار باشید که آینده شغلی خوبی در کانادا خواهید داشت.

 

پیشنهاد می کنیم فرم های ارزیابی ما را تکمیل کنید تا به بررسی شرایط شما بپردازیم و بتوانیم یک برنامه مهاجرتی برای شما تدوین کنیم.
, ,

همین حالا اقدام کنید

جهت ارزیابی شرایط مهاجرت و یا رزرو وقت مشاوره

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست