بورسیه تحصیلی و فاند در آلمان
مشاغل در کانادا نظام مند و غیر نظام مند

مهندسی معماری در کانادا و شرایط پذیرش

مهندسی معماری (Architectural Engineering) کاربرد اصول مهندسی و فناوری در طراحی و ساخت و ساز ساختمان می باشد. مهندسان معماری طرح هایی را برای ساخت و نوسازی ساختمان های تجاری، سازمانی و مسکونی تصور و برنامه ریزی کرده و آن را توسعه می دهند.

یک آرشیتکت و مهندس معماری علاوه بر گذراندن دوره های رسمی آموزشی باید یک دوره ی کارورزی 3 ساله را تحت نظارت یک فرد حرفه ای در این زمینه سپری کنند. میانگین حقوق یک مهندسی معماری در کانادا 96,769 دلار یا 50 دلار در ساعت است. 10٪ افراد حقوقی پایینتر از 52,570 و 10٪ مهندسان بسیار باتجربه ی معماری حقوقی بالاتر از 136,000 دلار دریافت می کنند. بین سال های 2014 تا 2024 نرخ افزایش حقوق مهندسان معماری به 8٪ می رسد.

یک معمار (آرشیتکت) ساختمان را با تمرکز بر جنبه های زیباشناختی و کارکرد آن طراحی می کند در حالیکه یک مهندس معماری، تمرکز کمتری بر طراحی و هنر دارد و بالعکس تمرکز بیشتری بر مبحث ریاضیات و فیزیک و ایجاد ساختارها دارد. دانشجویان گرایش مهندسی معماری توجه بسیاری به سیستم های طراحی کاربردی نظیر: نورپردازی، سیستم تهویه، سیستم های گرمایشی و سرمایشی خواهند داشت.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته مهندسی معماری در کانادا
مقطع کارشناسی:

– مدرک دیپلم +گواهینامه ی پیش دانشگاهی با حد نصاب تعیین شده در دانشگاه مد نظر (معمولا حداقل معدل بالای 70٪)

– گذراندن دروس پیش نیاز پیش حسابان، ریاضیات، شیمی و فیزیک با نمرات بسیار خوب

تحصیلات تکمیلی:

ارشد: مدرک لیسانس در یکی از رشته های مرتبط مانند مهندسی معماری یا زمین شناسی (داشتن تجربه ی کار عملی برای این رشته توصیه می شود)

دکترا: مدرک ارشد در رشته های مرتبط (پذیرش در مقطع دکترا به صورت مستقیم از مقطع لیسانس نیز امکانپذیر است. دانشجویانی امکان پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس را دارند که حداقل دارای معدل A- باشند.

برای ارزیابی شرایطتان برای مهاجرت به کانادا اینجا کلیک کنید.

برای رزرو وقت مشاوره و صحبت با کارشناس کانادا اینجا کلیک کنید.

, ,

همین حالا اقدام کنید

جهت ارزیابی شرایط مهاجرت و یا رزرو وقت مشاوره

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست