رشته فیزیوتراپی در آلمان و شرایط پذیرش
ویزای کار در کانادا

سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری

سیستم امتیازبندی CRS در برنامه نیروی متخصص کانادا

شما جهت کسب اقامت کانادا از طریق کار و تخصص خود باید از روش اسکیل ورکر اقدام کنید، از سال 2015 سیستم اکسپرس اینتری شروع به کار نمود. سیستم جامع امتیازبندی CRS، سیستم امتیاز بندی خاص دولت کانادا برای امتیاز بندی متقاضیان برنامه اکسپرس اینتری Express Entry بر اساس عواملی از جمله سن ، تحصیلات ، تجربه کار و مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی می باشد.

متقاضیان می توانند در استخر برنامه اکسپرس اینتری پروفایلی ایجاد کنند و بر اساس این سیستم ارزیابی شوند. دولت کانادا به صورت منظم دعوتنامه هایی ITAs برای متقاضیانی که بیشترین امتیاز را در استخر اکسپرس اینتری دارند صادر می کنند و در مدت زمان 6 ماه پرونده آن ها را بررسی میکند.

نحوه امتیاز بندی در سیستم امتیازبندی CRS

متقاضیان برنامه اکسپرس اینتری می توانند 1200 امتیاز بر اساس چندین عامل در این سیستم کسب کنند. اپلیکیشن “گنجی” در اپل استور میتواند به راحتی امتیاز شما را محاسبه کند.سن، تحصیلات، تجربه کار و مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی معروف به عوامل اصلی سرمایه انسانی مجموعا 500 امتیاز دارند.

ترکیب بعضی از این عوامل معروف به عوامل انتقال مهارت می توانند 100 امتیاز اضافی به همراه داشته باشند. این 600 امتیاز به عنوان هسته اصلی امتیاز متقاضیان شناخته می شوند. امتیازاتی هم به عوامل دیگری نظیر گزینش استانی، پیشنهاد کاری، تحصیلات کانادایی، مهارت در زبان فرانسه و فامیل درجه یک در کانادا اقامت دایم یا سیتیزن داده می شود.

با وجود اینکه متقاضیان برای ورود به برنامه اکسپرس اینتری نیاز به این عوامل ندارند ولی این عوامل به صورت قابل ملاحظه ای امتیاز متقاضیان را افزایش می دهد. با ارزش ترین این عوامل گزینش استانی است که 600 امتیاز دارد. تعداد زیادی از برنامه های گزینش استانی فقط برای متقاضیانی که در استخر اکسپرس اینتری هستند در دسترس است.

افزایش امتیازات در سیستم جامع امتیازبندی CRS

خوبی برنامه اکسپرس اینتری پویا بودن این برنامه است و بدان معنی است که امتیازات متقاضیان قابل تغییر است. بعضی از روش هایی که متقاضیان می توانند امتیازات خود را بهبود بخشند به شرح زیر است:

  • دریافت مدرک زبانی بهتر مثلا افزایش نمره ایلتس از 6 به 7
  • مستند سازی درست مدارک تحصیلی و سابقه کاری
  • انجام اقدامات فعالانه برای پیگیری برنامه های استانی ، پیشنهاد کارکانادایی یا ویزای کار ازکانادا

امتیاز سن در سیستم جامع امتیازبندی CRS

سن یکی از عوامل امتیاز دهی این سیستم است. حداکثر امتیاز سن برای متقاضیان مجرد 110 و برای متاهلین 100 می باشد. بیشترین امتیاز به متقاضیان بین 20 تا 29 سال سن تعلق می گیرد.

متقاضیانی که بیش از 45 سال سن دارند هیچ امتیازی دریافت نمی کنند ولی می توانند برای برنامه اکسپرس اینتری اقدام نمایند لذا قبولی آنها سخت است.

اکسپرس انتری و ارزیابی مدرک تحصیلی

ارزیابی مدرک تحصیلی ECA ، معادل کانادایی تحصیلات خارج از کانادا را مشخص میکند. اگر مدرک تحصیلی کانادایی دارید نیاز به ارزیابی مدرک تحصیلی ندارید.

ارزیابی مدرک تحصیلی ECA در هنگام ورود به استخر برای متقاضیان دارای سابقه کاری کانادایی و یا نیروی ماهر تجاری نیاز نیست ولی برای متقاضیان نیروی متخصص ارزیابی مدرک تحصیلی ECA نیاز است.

علاوه بر این تمامی متقاضیان درون استخر برنامه اکسپرس اینتری برای دریافت امتیازات تحصیلات خارجی خود و همسرشان نیاز به ارزیابی مدرک خود دارند.

از کجا می توان ارزیابی مدرک تحصیلی ECA دریافت کرد؟

برای اقدام برای مهاجرت تنها ارزیابی های انجام شده توسط سازمان های زیر که در کشور کانادا واقع شده اند، مورد تایید اداره مهاجرت کانادا است:

Comparative Education Service: University of Toronto School of Continuing Stud

International Credential Assessment Service of Cana

World Education Services

International Qualifications Assessment Service

International Credential Evaluation Service

برای متخصصین و پزشکان خانوادگی نامه ای از سازمان نظام پزشکی کانادا نیاز است:
• پزشکان متخصص باNOC: 3111
• پزشکان عمومی و پزشکان خانوادگی باNOC: 3112

ارزیابی شرایط شما

برای ارزیابی شرایطتان برای مهاجرت به کانادا اینجا کلیک کنید.

برای رزرو وقت مشاوره و صحبت با کارشناس کانادا اینجا کلیک کنید.

, ,

همین حالا اقدام کنید

جهت ارزیابی شرایط مهاجرت و یا رزرو وقت مشاوره

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست