دانشجویان با تحصیل در رشته مهندسی برق در کانادا ، با تحلیل و بهره برداری از پدیده های فیزیکی ناشی از بارهای الکتریکی و جریان های الکتریکی و تبدیل سیگنالی به سیگنال دیگر آشنا میشوند. مهندسان برق در کانادا تجهیزات پزشکی ضروری را ایجاد می کنند، شبکه های ارتباطی بی سیم را طراحی می کنند و روش های جدیدی برای تولید و ذخیره انرژی اختراع می کنند. این رشته در کانادا جز پرتقاضاترین رشته های مهندسی میباشد و در گرایش های مختلفی ارائه میشود که در ادامه این مطلب به آن اشاره خواهیم کرد.

گرایش های رشته مهندسی برق در کانادا

 1. الکترونیک
 2. مخابرات
 3. کنترل
 4. قدرت
 5. تحلیل سیگنال
 6. پردازش فرکانس های رادیویی

دروس اصلی رشته مهندسی برق در کانادا

 1. ریاضی‌ مهندسی
 2. برنامه‌سازی‌ کامپیوتر
 3. محاسبات‌ عددی‌
 4. نقشه‌کشی‌ صنعتی‌
 5. مدارهای‌ الکتریکی‌
 6. الکترومغناطیس‌
 7. الکترونیک‌
 8. ماشین‌های‌ الکتریکی‌
 9. مدارهای‌ منطقی‌
 10. تجزیه‌ و تحلیل‌ سیستم‌ها
 11. سیستم‌های‌ کنترل‌ خطی‌
 12. بررسی‌ سیستم‌های‌ قدرت‌
 13. مخابرات

بهترین دانشگاه های کانادا جهت تحصیل در رشته برق

شرایط پذیرش رشته مهندسی برق در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

شما برای اخذ پذیرش از دانشگاه بریتیش کلمبیا نیاز به ترجمه رسمی آخرین مدارک تحصیلی و ریزنمرات دروس گذرانده شده خواهید داشت. همچنین متقاضی باید دارای مدرک زبان آیلتس 6.5 یا تافل 80 باشد. شما برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی برق در این دانشگاه نیاز به نگارش انگیزه نامه و و تنظیم رزومه تحصیلی خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط پذیرش اینجا کلیک کنید.

شرایط پذیرش در دانشگاه آلبرتا کانادا

برای اخذ پذیرش از دانشگاه آلبرتا میبایست دارای حداقل معدل لازم و مورد قبول دانشگاه برای پذیرفته شدن در رشته مهندسی برق باشید. همچبن مدرک زبان انگلیسی با حداقل نمره آیلتس 7 نیاز خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید اینجا کلیک کنید.

شرایط پذیرش در دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر جز سه دانشگاه برتر تحقیقاتی کاناداست و میتواند زمینه خوبی برای رشد و پیشرقت شما دانشجویان و علاقه مندان به تحصیل در رشته مهندسی برق فراهم سازد. گروه های تحقیقاتی این دانشگاه در زمینه های مرتبط با این رشته از جمله سیستم های ارتباطی، انرژی پایدار و طراحی و ارتقا بازده ای دستگاه های برقی فعالیت های گسترده ای انجام میدهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه وسترن انتاریو

آینده شغلی مهندسان برق در کانادا

پس از فارغ التحصیل شدن در کانادا فرصت خواهید داشت تا به دنبال شغل مورد نظر خود در کانادا باشید. یک مهندس برق در کانادا، سالانه 140000 دلار درآمد دارد. البته این درآمد معادل میانگین درآمد سالانه‌ مهندسان برق در کانادا است. مهندسان برق در کانادا در بدترین حالت، سالانه 80000 دلار و در بهترین حالت، سالانه 200000 دلار درآمد خواهند داشت.

همین حالا اقدام کنید

جهت ارزیابی شرایط مهاجرت و یا رزرو وقت مشاوره

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست