ویزای تحصیلی کانادا و مدارک لازم برای سفارت
سمینار مهاجرت به کانادا

تحصیل در کانادا و شرایط مهاجرت تحصیلی

تحصیل در کانادا 2021

یکی از دلایلی که دانشجویان بین المللی دانشگاه های کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنند شرایط مطلوب اعطای بورسیه به دانشجویان بین المللی است. البته اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های کانادا نسبتا دشوار است و شاید دانشجویان ایرانی در اکثر مواقع در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و یا پذیرش از کالج های کانادا موفق به اخذ بورسیه نشوند!

دانشجویان متقاضی بورسیه حتما می بایست مصاحبه ای با دانشگاه مورد نظر خود در کانادا داشته باشند در این صورت امکان اعطای کمک هزینه تحصیلی به دانشجو وجود دارد. البته دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کانادا را دارند می بایست قبل از هر اقدامی برنامه ریزی دقیقی برای پرداخت هزینه های تحصیل در کانادا داشته باشند.

البته این نکته را نباید از خاطر برد که به دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های کانادا اجازه کار نیز داده خواهد شد و در آمد حاصل از این کار پاره وقت مقداری از هزینه های زندگی و تحصیل را تأمین خواهد کرد.

از دیگر ویژگی های مثبت ویزای کار آزاد برای همسر دانشجو است به این صورت که همسر دانشجو میتواند در هر نوع کاری مشغول به کار شود. هم چنین برای فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا مجوز کار پس از فارغ التحصیلی اعطا می شود.

شرایط تحصیل

طبق قانون کانادا، اعضای خانواده فرد (همسر یا فرزندان) می توانند پس از ورود به کانادا تقاضای ادامه تحصیل بدهند به شرط آنکه آن فرد دارای ویزای تحصیلی یا کار موقت باشد.

ترم های تحصیلی در کانادا

درکانادا عموما سال تحصیلی از ماه سپتامبر تا می جریان دارد. ترم پاییز(سپتامبر تا دسامبر) و ترم زمستان (ژانویه تا می) یا سیستم ۳ ماهه دارند که در آن تمامی دروس حتی در تابستان دردسترس هستند و در ماه می آغاز می شود.

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان کشور کانادا

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان کشور کانادا در بهترین مدارس خصوصی و دولتی کانادا میسر است و کشور کانادا برای از بین بردن دغدغه خانواده ها در رشد و تربیت دانش آموزان امکاناتی را جهت تسهیل و بهبود بخشیدن زندگی در حین تحصیل بوجود آورده است. هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا در دوره دبیرستان و دانشگاه در حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار کانادا است که این هزینه شامل هزینه مدرسه، خوابگاه، غذا، بیمه و … می باشد.

تحصیل دانشگاهی در کانادا به گونه ای است که تا قبل از ورود به دانشگاه دانش آموزان حدود ۱۲ سال تحصیل می کنند. دبیرستان ها در کانادا شامل کلیه برنامه های برگزیده پایه های دبیرستانی تا دوازدهم و همچنین دوره پیش دانشگاهی می باشند. تنوع ملیتی و آشنایی با فرهنگ و خصوصیات بومی سایر ملل در این مدارس باعث گردیده که در کانادا برنامه های آموزشی به محیطی مطلوب برای دانش آموزان تبدیل گردد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور کانادا میتوانند با گواهی مبنی بر اتمام ۱۲سال تحصیل دوره های دبستان و دبیرستان (معادل مدرک پیش دانشگاهی در ایران) می توانند جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور کانادا اقدام نمایند. داوطلبانی که آخرین مدرک تحصیلیشان مدرک دیپلم ایران می باشد می توانند با گذراندن دوره پیش دانشگاهی خود در کشور کانادا وارد دانشگاه شوند و به تحصیل بپردازند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور کانادا اخذ نمره ۶ در آزمون آیلتس  و یا نمرات معادل در آزمون تافل و یا سایر آزمون ها الزامی است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

متقاضیان ورود به مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های کانادا را می توان در سه دسته طبقه بندی کرد:

  • افرادی با سوابق تحصیلی عالی: این گروه به واسطه سابقه درخشان تحصیلی (فاکتورهای این سابقه درخشان معدل کل بالای ۱۷، داشتن مقاله معتبر بویژه مقاله ISI ، نمره IELTS یا TOEFL خوب) می توانند جهت اخذ بورسیه از دانشگاه های معتبر کانادا اقدام نمایند.
  • افرادی که سوابق تحصیلی معمولی دارند ولی فاصله زمانی میان آخرین مقطع و اقدام جهت اخذ ویزا برای ایشان کمتر از ۲ سال است. این گروه با توجه به شرایط مالی خود می توانند برای دانشگاه های خوب با هزینه ای در حدود سالیانه ۱۰ تا ۱۸ هزار دلار اقدام نمایند البته دانشگاه های دیگری نیز در این کشور با هزینه کمتری وجود دارند. این دسته از دانشجویان دانشگاه های کانادا می توانند با انجام کارهای دانشجویی بخشی از هزینه های خود را تامین کنند.
  • افرادی که بیش از ۲ سال از آخرین مدرک تحصیلیشان می گذرد. این دسته از متقاضیان دریافت ویزای دانشجویی کشور کانادا که ویزای دانشجویی را پلی جهت اخذ اقامت و پیدا کردن کار در این کشور می دانند نیز راه حل های مناسبی جهت دریافت اقامت کانادا است.

تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

طول دوره دکترا در کانادا ۴ تا ۵ سال است. برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا رزومه دانشجوی متقاضی مهمترین نقش را ایفا می کند. هم چنین استاد راهنما برای پذیرش دانشجو در مقطع دکترا سطح علمی دانشجو را با دقت مورد بررسی قرار خواهد داد و دانشجوی متقاضی می بایست با اطلاعات و دانش زبان کافی استاد راهنما را متقاعد کند. مدرک زبان مورد نیاز برای مقطع دکترا آیلتس با نمره ۶٫۵ است. برای بردن همراه(همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال) در این دوره میسر است و فرزندان می توانند به راحتی از سیستم آموزشی پیشرفته کانادا استفاده کرده و به تحصیل بپردازند.

دانشجویان کارشناسی مجوز کار در محدوده ۲۰ ساعته به صورت هفتگی را دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۱۳ تا ۱۵ دلار به ازای هر ساعت می باشد که با مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می توانند به راحتی هزینه های زندگی فرد را در یک سال پوشش دهند.

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور کانادا مجوز کار در محدوده ای ۲۰ ساعت به صورت هفتگی را دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا ۱۵ دلار به ازای هر ساعت می باشد.

دانشجویان مقطع دکترا کشور کانادا مجوز کار در محدوده ای ۲۰ ساعته به صورت هفتگی را دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد بین ۱۵ تا ۲۰ دلار به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

هزینه تحصیل

شهریه در مقایسه با انگلیس، استرالیا و نیوزلند پایین تر می باشد. برای کمک به هزینه های تحصیلی بورسیه های زیادی (مخصوصا برای دانشجوهای برتر) وجود دارد و بیشتر این بورسیه برای مقاطع فوق لیسانس و بالاتر می باشد ولی برای مقطع لیسانس هم تعدادی از این بورسیه ها وجود دارد که می تواند هزینه تحصیل را کاهش چشم گیری دهد.

  • شهریه دانشجویان بین المللی در کانادا: میانگین شهریه برای هر سال بین ۱۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار
  • شهریه دانشجویان کانادایی: میانگین شهریه برای هر سال بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار
  • شهریه دانشجویان کبکی در استان کبک: میانگین شهریه برای هر سال بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار

هزینه زندگی

هزینه زندگی در شهرهای کوچک پایین تر از شهرهای بزرگ است و البته شانس یافتن کار هم در شهرهای کوچکتر کمتر خواهد بود. در صورتی که هزینه ی تحصیل در کانادا را حتی بدون بورسیه می توانید تأمین کنید، فرصت های شغلی دانشجویی در این کشور پهناور بسیار زیاد است و شما می توانید هزینه ی زندگی خود را در حین تحصیل با کار پاره وقت تأمین نمایید. البته توصیه می کنیم که حداقل برای سال اول به اندازه هزینه ی تحصیل و زندگی بودجه در نظر بگیرید. هزینه تحصیل به همراه هزینه زندگی در کانادا برای سال اول در حدود ۲۵۰۰۰ دلار خواهد بود. هزینه های زندگی در کانادا برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد و بیمه می باشد.

ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد قصد ادامه تحصیل را داشته باشد قبل از رفتن به کانادا و برای رفتن به کانادا و سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی در کانادا است.

ارزیابی شرایط شما

موسسه مهاجرگستران پارسا با همکاری مشاورین و متخصصین در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی کانادا ، شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا، نحوه اخذ پذیرش تحصیلی کانادا ، اخذ ویزای تحصیلی کانادا، تحصیل در دانشگاه‌ های کانادا ، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل  و بورسیه تحصیلی در کانادا به شما کمک میکند تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

برای ارزیابی شرایطتان برای مهاجرت به کانادا اینجا کلیک کنید.

برای رزرو وقت مشاوره و صحبت با کارشناس کانادا اینجا کلیک کنید.

,

همین حالا اقدام کنید

جهت ارزیابی شرایط مهاجرت و یا رزرو وقت مشاوره

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست