آیلتس و چند نکته مهم برای افزایش نمره
خوابگاه دانشجویی و اجاره خانه در آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان ارشد مجدد یا دکتری ؟

در مسیر مهاجرت متقاضیانی که در ایران ارشد گرفته اند و قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را دارند، یک دوراهی بوجود می آید: آیا برای دکترا اقدام کنم یا ارشد مجدد؟

مسلما نمی توان به این سوال یک جواب واحد داد اما میخواهیم با بررسی ابعاد مختلف برای پاسخ به آن یک جواب کلی ارائه دهیم.

ارشد مجدد یا دکتری؟ کدام برای مهاجرت به آلمان بهتر است؟

در وهله اول این انتخاب به هدف شما مربوط میشود. بعضی ها اتنخاب گزینه ارشد مجدد رو اطلاف وقت میدانند و دوست دارند که تحصیلات خود را در مقطع دکتری ادامه بدهند.

انتخاب این گزینه یعنی ادامه تحصیل در مقطع دکتری حسنی که دارد این است که بالای 90 درصد فاند و بورس دریافت میکنید و ایرادی هم که میتواند به آن وارد باشد این است که پذیرش گرفتن در آن خیلی قانونمند نیست و به موارد مختلفی از جمله استاد بستگی دارد.

اما هدف بعضی افراد ممکن است صرفا مهاجرت باشد و بنابراین سراغ گزینه ارشد مجدد میروند که قطعا پذیرش گرفتن در آن نسبت به دکتری راحت تر است اما قطعا نیاز به انگیزه نامه بسیار قوی و ادله محکم دارد تا بتوانید سفارت را توجیه کنید.

اگر نمیتوانید انگیزه نامه قوی تنظیم کنید و همچنان مشتاق به انتخاب گزینه ارشد مجدد برای مهاجرت تحصیلی به آلمان هستید هیچ راهی برای شما باقی نمی ماند جز اینکه به طور کل قید مدرک ارشدتان را بزنید و این مدرک را برای دانشگاه های آلمان و همچنین سفارت جهت تائید نفرستید و با مدرک لیسانس برای پذیرش اقدام کنید که البته مشکلی که ممکن است در انتخاب این پلن با آن مواجه شوید، گپ تحصیلی است و برای توجیه آن باید به سفارت گواهی کار ارائه دهید.

برای ارزیابی شرایطتان برای مهاجرت به آلمان اینجا کلیک کنید.

برای رزرو وقت مشاوره و صحبت با کارشناس آلمان اینجا کلیک کنید.

, , ,

همین حالا اقدام کنید

جهت ارزیابی شرایط مهاجرت و یا رزرو وقت مشاوره

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست